Porady

Czyszczenie i sprzątanie samochodu – poradnik

thumb image

Dbanie o samochód to nie tylko regularne wykonywanie przeglądu i wymiana płynów eksploatacyjnych. Równie istotne jest sprzątanie i czyszczenie kluczowych podzespołów. Jak dbać o samochód? O czym nie można zapomnieć podczas sprzątania? 

Jak efektywnie sprzątać samochód?

Jeśli samochód jest sprzątany regularnie, na rutynową pielęgnację wystarczy przeznaczyć wolne sobotnie przedpołudnie. Samodzielne czyszczenie i sprzątanie samochodu warto zacząć od strony wewnętrznej, a więc od podsufitki, tapicerki oraz dywaników. Aby zanieczyszczenia nie gromadziły się na dywanikach, najlepiej wynieść je od razu, a następnie przepłukać ciepłą wodą z detergentem. Sprzątanie tapicerki można zacząć od jej odkurzenia, a następnie prania. Do podsufitki można użyć rozcieńczonych preparatów do czyszczenia tapicerki.

Strona zewnętrzna, a więc szyby, karoseria oraz reflektory i tablice rejestracyjne mogą zostać wyczyszczone pod sam koniec sprzątania. Warto zaopatrzyć się w zwykły płyn do szyb, aby wypolerować te samochodowe. W zależności od techniki pielęgnacji i rodzaju karoserii można wykorzystać profesjonalne kosmetyki służące do woskowania oraz nabłyszczania pojazdu.

Bardziej profesjonalne sprzątanie wymaga jednak zastosowania fachowego sprzętu. Urządzenia Lavor umożliwiają szybkie i sprawne posprzątanie danej powierzchni. Przedsiębiorstwo Lavor zajmuje się produkcją specjalistycznych maszyn wykorzystywanych do prania i czyszczenia tapicerki.

Dlaczego czyszczenie filtrów DPF jest istotne?

Utrzymywanie filtru cząstek stałych w dobrej kondycji jest kluczowe nie tylko ze względu na stan samochodu, ale również zdrowie. W warunkach miejskich element ten często ulega zapchaniu. Samodzielnie można przeprowadzić czyszczenie filtra bez demontażu. Czyszczenie DPF polega na wykorzystaniu specjalnego preparatu do wyznaczonego miejsca w filtrze. Środek nawet w kilkanaście minut spala zabrudzenia przy obrotach biegu jałowego. Jednak samodzielne czyszczenie filtra wymaga wprawy oraz doświadczenia. Osobom, które nie są specjalistami z zakresu mechaniki lub elektroniki pojazdów samochodowych rekomenduje się skonsultowanie usługi czyszczenia DPF z profesjonalnym serwisem.

Sprzątanie samochodu powinno być czynnością wykonywaną regularnie. Podczas wykonywania rutynowych czynności należy pamiętać o przecieraniu danych elementów do sucha i maksymalnego ograniczenia wilgotności. Czyszczenie bardziej złożonych elementów warto powierzyć jednak specjalistom.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.lipnicki.com.pl.

Czyszczenie i sprzątanie samochodu – poradnik
5 (100%) 1 vote