Porady

Jak często należy odwiedzać warsztat samochodowy?

thumb image

Większość kierowców odwiedza mechanika samochodowego dopiero w momencie wystąpienia usterki. Lepszym rozwiązaniem jest jednak regularna kontrola, pozwalająca zachować samochód w sprawności oraz nie dopuścić do powstania poważnych uszkodzeń.

Podstawowe badania techniczne

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to hasło uniwersalne, pasujące zarówno do zdrowia kierowcy, jak i samochodu. Dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa użytkowania należy utrzymywać swój samochód w dobrym stanie. Nawet niewielka usterka lub przeoczona niesprawność może prowadzić do znacznych uszkodzeń. Mogą one przerodzić się w wysokie koszty naprawy lub nawet doprowadzić do niebezpiecznych wypadków. Regularne, coroczne wykonywanie podstawowych badań umożliwia  wyeliminowanie większości drobnych usterek, nie pozwalając przekształcić się im w poważne. Warsztat samochodowy Warszawa oferuje pakiety przeglądu technicznego samochodu, zawierające niezbędne badania. W razie wykrycia ewentualnych uszkodzeń może sprawnie oraz umiejętnie je zniwelować. Warto również dodatkowo sprawdzić sprawność pojazdu przez dłuższą podróżą, aby w trakcie nic nas nie zaskoczyło.

Dbanie o rzadko używany samochód

Wielu kierowców mieszkających na co dzień w dużych miastach coraz częściej rezygnuje z regularnego korzystania z samochodu. Jest to spowodowane uciążliwymi korkami, względami ekologicznymi lub ekonomicznymi. Niemniej jednak nawet rzadko używany samochód wymaga dokładnej kontroli. Należy szczególną uwagę przykładać do oleju silnikowego, który przez długie okresy postoju szybciej traci swoje właściwości. Z tego względu powinien być wymieniany częściej, aby nie dopuścić do niebezpiecznych skutków, takich jak zatarcie lub unieruchomienie silnika. Warsztat samochodowy Warszawa oferuje pełen zakres usług dla mało eksploatowanych aut. Również opony w takim samochodzie mogą niszczyć się szybciej i należy poddawać je szczegółowej kontroli. Zabiegiem pielęgnacyjnym wartym do rozważenia w przypadku samochodu często stojącego na postoju jest dokładne nawoskowanie. Dzięki wnikliwej obserwacji auta pod kątem korozji można uniemożliwić jej dalsze postępowanie. Serwis samochodowy może zabezpieczyć i usunąć ewentualne uszkodzenia karoserii.

Najważniejsze punkty badania kontrolnego pojazdu

Mechanika samochodowa podczas standardowego badania samochodu zwykle sprawdza ogólny stan techniczny. Kontrolowane są amortyzatory, zawieszenie oraz układ hamulcowy i kierowniczy. Niezbędna może okazać się również wymiana świec lub uzupełnienie płynu chłodniczego i hamulcowego.

Jak często należy odwiedzać warsztat samochodowy?
5 (100%) 1 vote