Porady

Współpraca z pośrednikiem – co oferują importerzy z Chin?

thumb image

Wokół importu towarów z Chin narosło wiele mitów. Jeden z nich mówi, że wszystko co zostało wyprodukowane w Chinach jest marnej jakości. Profesjonalni importerzy udowadniają jednak, że wcale nie musi tak być! Ważne by znaleźć sprawdzoną fabrykę i potrafić współpracować z mieszkańcami Chińskiej Republiki Ludowej.

Chińska jakość nie istnieje

Importując z Chin często musimy zmierzyć się ze stereotypem, że wszystkie chińskie produkty mają niską jakość. Nie jest to prawda, a na pewno nie stuprocentowa. Wszystko zależy od tego, jakiego producenta wybierzemy. Zwykle za wysoką jakość trzeba zapłacić – nie otrzymamy dobrego produktu za niską cenę, niezależnie od miejsca wyprodukowania!

Ważne jest także zwrócenie uwagi na warunki, w jakich produkowany jest towar. Nie każdy przedsiębiorca ma jednak możliwość sprawdzenia fabryki osobiście. Podróż do Chin dla osoby nieznającej specyfiki współpracy z Chińczykami to ogromne przedsięwzięcie i wiąże się nie tylko z dużymi wydatkami, ale także ryzykiem stracenia zainwestowanych pieniędzy

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z pośrednikiem?

Na szczęście dziś możemy zdecydować się na import z Chin na zamówienie, dzięki czemu możemy być pewni, że nie zostaniemy oszukani, a towar który zamówimy będzie odpowiedniej jakości. Wystarczy, że zaczniemy współpracę z pośrednikiem w imporcie – np. z firmą taką jak Fullbax. Doświadczony pośrednik znajdzie dla nas nie tylko najlepszą fabrykę, ale pomoże na każdym etapie importu.

Współpraca z pośrednikiem ma wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że pośrednik zajmie się naszymi sprawami za nas. Nie musimy podróżować do Chin, ani wizytować fabryki – nasz pośrednik zrobi to za nas, tak jak dopilnuje wszystkich niezbędnych dokumentów – umowy z producentem, faktury handlowej, listów przewozowych i wielu innych.

Chińska jakość nie istnieje

Importer z Chin – kilka słów o współpracy

Co ważne – a niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę – Chińczycy o wiele chętniej podejmują się współpracy właśnie z pośrednikami niż zwykłymi importerami. Pośrednik jest dla nich szansą na kolejnych zadowolonych klientów. Poza tym pośrednicy zwykle biegle posługują się językiem mandaryńskim co zdecydowanie ułatwia komunikację. Znają też niuanse biznesu w Chinach, łatwiej jest im dotrzeć do mniejszych producentów oferujących atrakcyjne ceny i wysokiej jakości towary.

Ostatecznie, współpraca z pośrednikiem to pewność – pewność jakości towaru oraz tego, że producent nie zapadnie się w magiczny sposób pod ziemię. Dobry pośrednik skutecznie zadba o nasze interesy, a my będziemy mogli skupić się na wprowadzeniu towaru na rynek.

Współpraca z pośrednikiem – co oferują importerzy z Chin?
Oceń ten artykuł